Jakie badania w kierunku infekcji przenoszonych drogą płciową warto wykonać?

Kiedy zaczynasz nową relację, warto zadbać o zdrowie swoje oraz partnera i zbadać się w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową. Większość chorób STI – w tym chlamydia, rzeżączka i kiła – może być wyleczona antybiotykami. Niektóre rodzaje STI (jak opryszczka) mogą być kontrolowane za pomocą leków lub innych zabiegów. Choroby te, jeśli pozostają nieleczone, mogą powodować poważne problemy zdrowotne, dlatego tak ważne jest wczesne ich wykrycie.

Przez lekarzy powszechnie zalecane są następujące badania:

Testy na chlamydię i rzeżączkę

Te dwie bakterie powodują podobne objawy, więc często są badane razem. Obie są leczone antybiotykami, więc ważne jest, aby poddać się badaniu, jeśli uważasz, że możesz być narażony na zakażenie.

Test na kiłę

Kiła jest wywoływana przez bakterię, która może być przenoszona przez kontakt seksualny lub zakażone produkty krwiopochodne. Może być również przekazywana przez zakażoną kobietę ciężarną jej dziecku podczas ciąży lub porodu.

Możesz skorzystać z całego pakietu badań, który znajdziesz na stronie https://www.chmielna4.pl/ oferującej różne pakiety „na start” zawierające na przykład testy w kierunku kiły, rzeżączki, chlamydiozy, przeciwciał HCV oraz HIV. Zadbaj o swoje zdrowie i regularną diagnostykę.